Ook dit jaar doet onze school weer mee met de Inktaap, een leesproject waarbij leerlingen uit de bovenbouw havo en vwo vrijwillig drie bekroonde Nederlandstalige romans lezen om daarna een stem uit te brengen op hun favoriete boek. In dit lees- en beoordelingsproces worden onze leerlingen op school begeleid, en de boeken mogen sowieso op hun leeslijst, wat deelname voor hen aantrekkelijk maakt .

Zo vormen onze 16 (!) leerlingen, samen met een groot aantal deelnemende scholen uit heel Nederland een representatieve jongerenjury, die ook een eigen stem krijgt in het beoordelen van literaire romans.

Uit het verleden is gebleken dat auteurs die de Inktaap ontvangen veel waarde hechten aan deze prijs; het is immers een groot compliment als ook scholieren je nieuwste boek met plezier lezen! In de editie van 2022 kunnen we de prijsuitreiking op donderdag 24 maart hopelijk weer bijwonen in De Doelen (Rotterdam) .

Dit jaar concurreren de volgende werken met elkaar voor de Inktaap:

De saamhorigheidsgroep    Merijn de Boer  

Zwarte schuur                     Oek de Jong

Cliënt  E. Busken               Jeroen Brouwers

We houden u op de hoogte van onze keuze!

De Inktaap wordt mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van de Cultuurkaart.

Marina van de Ven (Taalcoördinatie Grotiuscollege)

 

Wil jij naar school op Grotius?
Super tof!

Meld je aan  


Downloads  


Contact
We zijn elke schooldag geopend en telefonisch bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur.

Akerstraat 117 - 6417 BM - Heerlen
045 571 39 52
info@grotius-lvo.nl

© 2023 - Grotius College